Психофізіологічна експертиза – це один з видів судових експертиз, спрямований на встановлення психічних особливостей особи та особливостей проявів її поведінки, які мають значення для судової справи, або вплив на неї. ЇЇ завданням є визначення в опитуваного індивідуальних рис характеру, активних якостей, психологічних реакцій, мотивувальних факторів, ступеню усвідомленості власної поведінки.
Дана експертиза з застосуванням детектора брехні проводиться виключно за письмової згоди опитуваного. Об’єктом тестуванням може стати будь-який учасник судової справи: обвинувачений, потерпілий, свідок, позивач та інші.
Судова психофізіологічна експертиза на детекторі брехні проводиться з метою визначення:
– Правдивості наданих показань;
– Повноти вказаної інформації;
– Приховування певних відомостей;
– Джерел інформації та їх правдивості;
– Особистих уявлень респондента про випадок;
– Іншої інформації, необхідної для слідства.
Варто зважати на те, що більшість випадків потрапляння у ситуацію необхідності судової психофізіологічної експертизи, спричинені важкими життєвими обставинами та глибокими стресовими станами. Сам факт необхідності перевірки, потрапляння до незвичних умов, можливість негативної перспективи розв’язання справи, можуть спричинити значні переживання респондента. Тому, його психічні реакції можуть бути невідповідними його звичайному стану.
Саме тому, перевірка на поліграфі у максимально комфортних та спокійних умовах, з правильно підібраними запитаннями, які готує кваліфікований та досвідчений психолог та роботою професійного й неупередженого експерта, може дати найкращий результат.
Покази поліграфа під час судової психофізіологічної перевірки є доказом та повинні розглядатися судом та слідчими органами.
Послуга | Ціна |
---|---|
Перевірка 1 особи | 15 тис грн |
Перевірка 2 осіб | 25 тис грн |
Перевірка 3 і більше осіб | індивідуально |
Лікарі категорично не рекомендують проходити детектор брехні, якщо спостерігаються такі захворювання:
фізичне/психічне виснаження;
нещодавно перенесений інфаркт/інсульт;
післяопераційний період;
нервові/психічні відхилення, епілепсія;
алкогольне/наркотичне сп'яніння;
наявність болючих відчуттів на момент тестування (зубний/головний біль).
Увага!!! Йдеться не про вплив поліграфа на організм досліджуваного. Йдеться про можливі наслідки пов'язані зі стресом випробуваного і на підставі хвилювання наслідків, що виникли.
Усний висновок ви можете отримати одразу після перевірки.
Якщо Ви бажаєте офіційне заключення, то ми підготуємо його протягом 3 робочих днів і вартість його складає 1500 грн та оплачується окремо.
Перевірка на поліграфі в залежності від кількості питань триває від 40 хв бо 3 годин. Це пояснюється тим, що перед початком виявлення реакцій на оговорені запитання, відбувається калібрування прибору відповідно до реакцій нервової системи піддослідного за допомогою контрольних питань.
Прилад – ні.
Фахівця поліграфолога – так, за умови низького рівня кваліфікації.
Наша компанія не має таких проблем.
Умови проведення тестів. Максимальна точність результатів забезпечується за тривалості перевірки від 1.5 до 3 годин. Приміщення для проведення тестування на поліграфі повинно мати площу від 10 м2, стелі заввишки понад 2,5 метри. Усередині слід підтримувати температуру +20…+24 °C та рівень вологості повітря 70-80 %. Кімната має бути оформлена в нейтральних кольорах, в ній не повинно бути предметів, які відволікають увагу тестованого. Наші приміщення для проведення експертиз відповідають цим вимогам.
Стан особи, що тестується. Точність результатів детектора брехні не можна гарантувати, якщо тестований перебуває у стані сильного емоційного чи фізичного виснаження, наркотичного чи алкогольного сп'яніння, відчуває больовий синдром та приймає сильнодіючі лікарські препарати. У осіб із захворюваннями серцево-судинної системи, а також у вагітних жінок фізіологічні показники можуть не відповідати нормі, що знижує ефективність тестування на поліграфі.
Кваліфікація спеціаліста. Для отримання максимально точних результатів перевірки поліграфолог повинен пройти спеціальне навчання та провести кілька сотень реальних перевірок. Має значення та життєвий досвід професіонала, який використовує детектор брехні. Наші фахівці мають всі необхідні навички.
Запитання, що задаються на поліграфі, формулюються таким чином, щоб тестований давав однозначні відповіді - «Так» - «Ні».
Відповідати на запитання потрібно щиро, чесно, не намагаючись приховати або якось вплинути на інформацію, що видається вами. Ви можете допомогти собі в цьому, якщо на тестування прийдете відпочиваючим, без напихання себе алкоголем-кавою-препаратами і що з ними.
Досвідченого поліграфолога обдурити не вдасться. Такі спроби будуть легко виявлені і дадуть лише привід для додаткових питань, на які відповісти вам буде вже складніше.
Не треба боятися перевірки на детекторі брехні, особливо якщо звинувачувати вас нема в чому.
1
2